Yay Burcu ve Sağlık

Yazar: Editör
20 Şubat 2019
294 Okunma

Bu burcun insanının sağlık açısından en dikkat etmesi gereken dönem Şubat ayının ikinci yarısı ile Mart ayıdır. Bu dönemde yediklerine dikkat ederlerse, sık rahatsızlanmadıklarını görürsünüz. Zayıf oldukları noktalardan biri sinir sistemleridir. Romatizma ve tansiyondan şikâyet ederler. B vitamini, sülfür minerali kullanmalılardır.

 

Tavsiye: 

Ateş elementi grubunda yer alan Yay burçlarının sağlıklı beslendikleri pek söylenemez. Asitli içeceklere ve tuzluya karşı bir düşkünlükleri vardır. Zararını en iyi kendileri bilse de bu alışkanlıklarından vazgeçmek konusunda zorlanabilirler. Yeni Ay dönemleri, hayatınızda yapmaktan çok hoşlandığınız ama hiç memnun olmadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmak için iyi zamanlardır, bizden hatırlatması… 

Yemek yeme alışkanlıklarınızı vücudunuzun ihtiyacına göre yeniden düzenlemek, aslında sağlıklı ve dengeli beslenmenin anahtarını size verecektir. Eğer sindirim sisteminizle ilgili problem yaşarsanız, sizi hafifletecek ve arınmanıza yardımcı olacak ufak egzersizler yapabilir ve vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Fazla tuz tükettiğiniz için vücudunuzun ödem yapması muhtemel. Tuz tüketiminizi mutlaka dengelemeniz gerekmektedir.

 

Vücudunun hassas bölgeleri:

Sırt ve omurga, diyafram, bademcik ve kulaklar, yutak, diş, bronş ve bağışıklık sistemleri hassas bölgeleridir. Yutkunma sorunlarıyla karşılaşan Yay burçları okaliptüs yağının mucizelerinden yararlanmalıdır. Sindirim sistemi üzerinde problem yaşayan Yay burçlarının üzerlerindeki ağırlığı azaltacak ve arınma sağlayacak işlemler yapılabilir. Gribal enfeksiyon gibi durumlarda bronşit problemlerinin kendini göstermesi gibi rahatsızlıklarla sıkça karşılaşan Yay burçlarının nane takviyesi yapması önerilir.


Koçan Numaranızı Giriniz