Oğlak Burcu ve Sağlık

Yazar: Editör
20 Şubat 2019
483 Okunma

Eylül, Ekim, Mart ve Nisan aylarında Oğlak burçlarının sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Bünyelerinin zayıflaması ile vücutlarının hastalığa yatkın olduklarını görebilirsiniz. Meyve tüketimine ağırlık vermeleri gerekir. Oğlak burcu kemikleri, dişleri ve deriyi temsil eder. Eklem ağrıları en sık karşılaşılan hastalıkları arasındadır. A, D vitaminleri, bakır, kalsiyum minerallari önerilir.

 

Tavsiye: 

Fast-food düşkünlüğünüz oldukça yüksek diyebiliriz. Bu alışkanlığınızdan vazgeçerek sağlıklı beslenmeye bir adım atabilirsiniz. Toprak grubu elementinden olan Oğlak burcu, yoğun bir iş temposuna sahip olabilir. Hızlı bir yaşamın da ne yazık ki getirisi sağlıksız ve hızlı tüketilen gıdalar olabilir. Zamanınız az da olsa sağlıklı yemekleri tercih etmeye özen gösterin! Öğünleriniz neredeyse karbonhidratsız geçmiyor, makarna bulamazsanız pasta yiyorsanız. 

Diyet yapmak disiplin ister! Eğer bir diyet programına başlamaya karar verdiyseniz, disiplinli ve kaidelere uyan yapınız, size oldukça destek verecektir. Yağlı ve hazır yiyecekler yerine sebze ve tencere yemeklerini hayatınıza sokmayı deneyin. Göreceksiniz kısa zamanda vücudunuz sağlığına kavuşacak ve doğal olarak da kilo vermeye başlayacaksınız. Bir avantaj daha… Oğlak burçları zengin içerikli bitkileri tüketmeye öncelik verirler. Sağlıklı beslenmek ve zinde kalabilmek için yeşillik yemek çok önemlidir. Çalışkan yapınız nedeniyle beslenmenizi ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, az ama sık yemek yemek sizin beslenme şekliniz olabilir. 

 

Vücudunun hassas bölgeleri:

Toplardamarlar, bacakların alt kısmı ve ayak bilekleri, ense, boyun, boğaz, mide hassas olduğu bölgeleridir. Varis, üst bacak ağrıları ve siyatik rahatsızlıklarıyla karşılaşan Oğlak burçları için masaj ve esmer buğday-ananas karışımı içeren besinler önerilir. Stresin en büyük etkilerinin hissedildiği yerlerden biri de ensedir. Strese maruz kalan Oğlak burçlarının boyun egzersizlerine yönelmesi faydalı olacaktır. Boğaz problemleri yaşayan Oğlak burçlarının kekik suyu ile gargara yapmaları önerilir. Midelerini korumak açısından ise yemeklerini hızlı yememeleri tavsiye edilir.


Koçan Numaranızı Giriniz