Kova Burcu ve Sağlık

Yazar: Editör
20 Şubat 2019
479 Okunma

Kova burcu dolaşım sistemini temsil eder. Kova burcunun baldır ve ayakları hassastır. Aynı zamanda topuklarında da rahatsızlıklar yaşadıkları sıklıkla görülebilir. Bunun dışında çok sık rahatsızlandıkları görülmez. Güçlü bir bünyeye sahiptirler. B12, B15, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor kullanmalılardır.

 

Tavsiye: 

Kova burçları sağlıklı beslenmeye çok önem verir. Fakat hata yaptıkları bir nokta, dengesiz beslenmeleridir. Bu yüzden kilo vermekte başarısız olabilirler. Doğru gıdaları yanlış zamanlarda yediğiniz için kilolarınızdan kurtulamıyor olabilirsiniz. Siz sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu gayet iyi biliyorsunuz fakat neyi ne zaman yemeniz gerektiği konusunda zorluk çekiyor olabilirsiniz. O halde zamanlama ile ilgili bir diyetisyenden destek almanın vakti geldi diyebiliriz. Kolay kilo almadığınız gibi, kolay kilo da veremezsiniz. Triod problemi de yaşanabilirsiniz. Eğer yaptığınız şeylere rağmen kilo veremiyorsanız, değerlerinizi kontrol etmenizde fayda var. 

Bal ve yoğurt mucizesi! Eğer diyet programınızı uygularken ya da gündelik hayatınızda fazla stresten midenizin zorlandığını hissediyorsanız, uygun saatlerde bal ve yoğurt tüketimini önerebiliriz. Ayrıca Yeni Ay dönemleri, diyet programlarına start vermek için çok uygundur, bir yere not edin.

 

Vücudunun hassas bölgeleri:

Omuzlar ve kollar, sindirim sistemi, bel ve kalça, ayak bilekleri, gözler, solunum yolları hassas olduğu bölgeleridir. Omuz ve kollardaki eklem ağrılarıyla sıkça karşılaşan Kova burçlarının lavantalı krem kullanmaları önerilir. Can sıkıntısı ve daralma halinin mideye etkileri oldukça büyüktür. Mide bulantısı ve gastrit gibi rahatsızlıklarla kendini gösteren bu gibi durumlara en iyi gelebilecek besinler kakule meyvesi, bal ve yoğurttur. Bel ve kalça bölgesi ağrılarına karşı bu bölgelerin fazla zorlanmaması önerilir. Gözaltı torbalarından şikâyetçi Kova burçlarına göz çevresine kozmetik kullanımını azaltması ve doğal yöntemlere başvurması önerilir.


Koçan Numaranızı Giriniz